Sağlık Sektörü Analiz Anketi

Değerli katılımcı,

Bu anket, 2018 Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklen ve yürütücülüğünü Prof. Dr. Onur OSMAN’ın yaptığı “Tohum Algoritma Sağlık Sektörüne Yönelik Yazılım ve Yapay Zekâ Araştırma Geliştirme Merkezi” projesi kapsamında yapılacak çalışmalara veri oluşturması için hazırlanmıştır.

Ankette Hekim, Yönetici, Laborant, Psikolog, Hemşire ve diğer sağlık çalışanlarınca fikir aşamasında veya proje aşamasında olan yazılım, sistem ya da ürün temelli süreçlerle ilgili eğitim, teknolojik altyapı olanağı, laboratuvar, akademisyen desteği vb. konularda ihtiyaç analizi çıkartılması ve çalışma gruplarının oluşturulması amaçlanmıştır. Anket çalışması tamamlandıktan sonra programa katılım başvuruları alınmaya başlanacaktır.

Proje kapsamında İstanbul genelinde, hastaneler (Hekim, Laborant, Psikolog, Hemşire vb.), aile sağlığı merkezleri, teknopark ve bilgi teknolojileri firmaları, kuluçka merkezleri, girişimciler ve yazılımcılar için altyapı olanakları sağlamak, akademisyenlerce sertifikalı eğitimlerin verilmesi, özellikle sağlık teknolojileri alanında sektörün ihtiyaç duyduğu çözümlerin sunulması hedeflenmektedir.

Süreç,  teorik ve uygulamalı eğitimler ile başlayacak olup, pilot proje çalışmaları ile sürdürülecektir.  Başvuru sahibi katılımcılar, proje fikrinin geliştirilmesi, tasarım, yazılım ve ürünleştirme süreçlerinde akademisyen ve uzmanlarımızın danışmanlığından faydalanabileceklerdir.

Faaliyetlerimiz aşağıda belirtmiş olduğumuz proje paydaşlarımızın katkılarıyla eşgüdümlü olarak yürütülecektir.

  • Arel Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi,
  • İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü,
  • Yıldız Teknopark,
  • İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • IVEN A.Ş.
  • Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş.

Anket çalışması tamamlandıktan sonra eğitim konuları belirlenerek başvurular alınacaktır.

Detaylı bilgi için medi.arel.edu.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Prof. Dr. Onur Osman
Proje Yürütücüsü

Bu ankette 13 soru var.